Międzynarodowy Dzień Archiwów 2026 już za nami!
Podczas wczorajszego spotkania nasi goście mieli okazję:
- zwiedzić wystawę "Częstochowa na pocztowej mapie w XIX wieku" wraz z oprowadzeniem przez jej autorów: Ewę Dubaj i Edwarda Kubicę z Częstochowskiego Okręgu Polski Związek Filatelistów,
- wysłuchać prelekcji dr Alicji Adamus - Kowalik: "Wybrane materiały archiwalne związane z połączeniem Starej i Nowej Częstochowy w jeden organizm miejski w zasobach Archiwów Państwowych",
- obejrzeć film wyprodukowany przez Pana Krzysztof Kasprzak - "Częstochowa, 1793-1918".
Dziękujemy wszystkim obecnym za wizytę w Archiwum i zapraszamy ponownie!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.