Aktualności

INFORMACJA

13.12.2017 r.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 5 stycznia (piątek) Czytelnia Akt będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

INFORMACJA

15.11.2017 r.

Otwarcie Okręgowej Specjalizowanej Wystawy Filatelistycznej "CZĘSTOCHOWA 2017" - FOTORELACJA...

INFORMACJA

13.11.2017 r.
W dniach 9-10 listopada w Hucisku koło Częstochowy odbyła się Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa "Lekarz na prowincji", nad którą patronat objęło Archiwum Państwowe w Częstochowie.

ZAPROSZENIE

13.11.2017 r.

Już jutro, 14 listopada o godz. 12.00, w siedzibie Archiwum, odbędzie się uroczyste otwarcie

Okręgowej Specjalizowanej Wystawy Filatelistycznej "CZĘSTOCHOWA 2017".

Spotkanie z historią

20.10.2017 r.

W poniedziałek,16 października, w Bibliotece Publicznej Fili nr 2 na Zawodziu-Dąbiu odbyło się "Spotkanie z historią dzielnicy Zawodzie-Dąbie", młodzi mieszkańcy, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima w Częstochowie mogli poznać historię swojej małej, lokalnej ojczyzny poprzez materiały archiwalne znajdujące się z zasobie Archiwum Państwowego w Częstochowie.

W piątek, 20 października, niemal w tym samym składzie uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w „Spacerze z historią”, podczas którego przedstawiona została historia najbardziej charakterystycznych budynków dzielnicy Zawodzie -Dąbie: Szpitala im. Ludwika Rydgiera, Aresztu Śledczego i nieczynnej elektrowni przy ul. Mirowskiej a także historia słynnego „Rynku na Zawodziu". 

Spotkania przygotowała i poprowadziła Ewa Dubaj z Archiwum Państwowego.

Spotkania zrealizowane zostały w ramach Partnerstwa „Zawodzie-Dąbie - RAZEM”we współpracy trzech partnerów: Archiwum Państwowego w Częstochowie, Biblioteki Publicznej Filii nr 2 na Zawodziu-Dąbiu, Szkoły Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima w Częstochowie.

Polecamy