Aktualności

Zaproszenie

11.10.2018 r.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy "Wielokulturowa Częstochowa w okresie dwudziestolecia międzywojennego" przygotowanej przez Doktorantów Instytutu Historii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie przy współudziale Archiwum Państwowego w Częstochowie, Muzeum Częstochowskiego i Biblioteki Głównej UJD. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 9 października 2018 w sali wystawowej przy ul.Armii Krajowej 36A. Naprawdę warto!

wizyta w Archiwum

05.10.2018 r.

W dniu 28 września Archiwum miało zaszczyt gościć archiwistów z łódzkiego oddziału Stowarzyszenia Archiwistów Polskich. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z ich pobytu.

Zaproszenie

27.09.2018 r.

29.09., godz. 17.00, Ratusz – prezentacja filmu MS Częstochowa, ze zbiorów Archiwum Państwowego w Częstochowie, spotkanie z Krzysztofem Kasprzakiem w cyklu Celuloidowa Częstochowa (wstęp wolny w ramach akcji „60+kultura”)
W spotkaniu udział wezmą Jerzy Mazik, zasłużony działacz Yacht Clubu Polskiego "Częstochowa" i nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Częstochowie, którą z załogą MS Częstochowa łączą wieloletnie więzy przyjaźni.

15. Noc Kulturalna

17.09.2018 r.

15. Noc Kulturalna już za nami…

Serdecznie dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie i ciepłe przyjęcie naszych inscenizacji. 

Dziękujemy również za tak duże zainteresowanie przygotowaną wystawą „Skargi i donosy w zasobie Archiwum Państwowego w Częstochowie”. Można ją zwiedzać w siedzibie Archiwum do końca września.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i wracamy za rok!

ZAPROSZENIE

03.09.2018 r.

Już wkrótce 15. Noc Kulturalna -  w tym roku zaprezentujemy coś nowego!

"Skargi i donosy w zasobie Archiwum Państwowego w Częstochowie" to projekt przygotowany specjalnie na tegoroczną Noc Kulturalną, na który składać się będą inscenizacja najciekawszych skarg i donosów z okresu PRL oraz wystawa materiałów archiwalnych.

Zapraszamy  - 15 września 2018 - godz. 18.00 - siedziba Archiwum przy ul. Rejtana 13
 

Polecamy